UMIEJĘTNOŚCI NA WAGĘ… ŻYCIA!

Czy przyszło Wam kiedyś do głowy, że każdy z nas może się stać świadkiem zdarzenia, podczas którego niezbędne okaże się podjecie działań ratujących życie lub zdrowie człowieka? Poszkodowanym może być przypadkowy przechodzień, nasz rodzic, dziecko lub koleżanka z ławki… Czy będziemy potrafili w odpowiedni sposób udzielić pierwszej pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrożenia? Na co dzień o tym nie myślimy, a to błąd – błąd, który może kosztować nawet czyjeś życie.

Przeczytajcie tutaj, czym jest pierwsza pomoc. Możecie też sprawdzić kilka podstawowych zasad pierwszej pomocy. Warto również wiedzieć, jakie są konsekwencje nieudzielenia pierwszej pomocy.

Właściwa reakcja w pierwszych minutach po wypadku decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanego. Dla bezpieczeństwa bliskich nam osób oraz nas samych warto się nauczyć, jak udzielać pomocy ofiarom wypadków, jak reagować i jak niechcący nie zaszkodzić.

Powoli jednak kursy udzielania pierwszej pomocy stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne, rośnie też świadomość i poczucie odpowiedzialności obywatelskiej. To dobrze!

Właśnie dlatego Towarzystwo Wiedzy Powszechnej serdecznie zaprasza wszystkich studentów (i nie tylko studentów) na szkolenie obejmujące zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, które przygotują nas do prawidłowego reagowania oraz samodzielnego udzielenia pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzi ratownik medyczny z ogromnym doświadczeniem praktycznym i szkoleniowym.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.

Termin: sobota 28 lutego 2018 r., godz. 9.00 (czas trwania szkolenia to 6 godzin dydaktycznych). Miejsce: ul. Broniewskiego 14, Szczecin. Cena szkolenia: 90 złotych  od osoby.

UWAGA! CENA SPECJALNA TYLKO DLA STUDENTÓW WSH: 30 złotych.

Zapisy lub informacje:
www.twp.szczczecin.pl  
91 44 80 021

Do zobaczenia!

tekst: Anna Oleszak, Barbara Popiel zdjęcie: stąd

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top