„WYŻSZAK TOWARZYSKI” RUSZA


Pomysł na blog uczelniany chodził mi po głowie już od pewnego czasu – i wreszcie się urzeczywistnił. Tylko ten, kto kiedykolwiek marzył o własnym miejscu w blogosferze, zna smak wyczekiwania na rozpoczęcie realizowania tego marzenia; tylko ten, kto opublikował choćby jeden post na swoim blogu, wie, jakie to uczucie. Jeśli czegoś podobnego nie doświadczyliście, musicie uwierzyć na słowo: to wielkie przeżycie. Triumf, ogromne oczekiwania i nadzieje, świetlane wizje...
 
... a potem banalne pytanie: o czym dalej pisać? No właśnie. I rzeczywistość puka do drzwi.

Na uczelni i wokół niej dzieje się jednak tyle, że z pewnością będzie mieć o czym pisać. Należałoby jednak najpierw wyjaśnić, po co w ogóle WSH TWP blog, prawda?

Założenie jest następujące: ma to być przestrzeń łącząca tematy naukowe, popularnonaukowe, codzienność uczelnianą, elementy studenckiego życia i tak zwany lifestyle w wydaniu szczecińskiej szkoły wyższej. Pojawią się rozmowy z ciekawymi ludźmi, w tym także z osobami, które współpracują z naszą uczelnią; książkowe podpowiedzi dla studentów poszczególnych kierunków i dla zwykłych moli książkowych; rozbudowane relacje z wybranych wydarzeń w WSH TWP; refleksje dotyczące między innymi kondycji humanistyki i jej miejsca we współczesnym świecie; naukowe i popularnonaukowe spojrzenia na wybrane zagadnienia. Będzie tu też miejsce na trochę uwag dotyczących uczelnianego savoir-vivre’u, garść porad językowych, co nieco kulturalnych podpowiedzi, zabawne anegdoty (nie tylko z wykładów) i wiele innych tematów, o których jeszcze nawet nie pomyślałam.

Chciałabym, aby „Wyższak” stał się miejscem, do którego studenci oraz pracownicy naukowi i dydaktyczni WSH, a także inni czytelnicy będą zaglądać, żeby dowiedzieć się czegoś interesującego, znaleźć inspirację lub wskazówkę, poznać intrygujące postacie lub zwyczajnie spędzić przyjemnie czas na wciągającej lekturze. Jednym słowem – zechcą przebywać w tym blogowo-uczelnianym towarzystwie. Do tego zresztą odnosi się nazwa, „Wyższak Towarzyski”, którego autorką jest pani Magdalena Oleszak, studentka drugiego roku psychologii w WSH TWP. Trudno o lepsze blogowe imię.

Na zakończenie przyszło mi do głowy, że właściwie powinnam była zacząć od coming outu: uwielbiam blogi. Mogłabym wędrować po nich godzinami, tygodniami grzebać w ich technicznych wnętrznościach, miesiącami produkować posty. Nie chcę jednak być samolubem i trzymać ten blog tylko dla siebie. On ma być wspólny, uczelniany, nasz, WSH-owski. Co to oznacza? Trzy proste rzeczy. Po pierwsze, jak już sygnalizowałam, pojawią się tu różnorodne tematy, które mogą zainteresować różnorodne osoby (czyli obiecuję nie pisać wyłącznie o kryminałach, przecinkach i swoim psie, choć nic nie jest równie fascynujące). Po drugie, każdy może zaproponować temat albo przygotować materiał do zamieszczenia na „Wyższaku” – serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych współpracą do kontaktu (zakładka „Kontakt”). Po trzecie – jakość, którą uda się wypracować na tym blogu, jest jakością jak najbardziej związaną z całą Wyższą Szkołą Humanistyczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Dobrze pracujemy, dobrze uczymy, dobrze blogujemy.

Więc trzymajcie kciuki i zaglądajcie tu jak najczęściej!

tekst: Barbara Popiel
zdjęcie: logo WSH TWP w wersji świątecznej

CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Fantastyczny pomysł. Będę śledził na pewno :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W imieniu uczelni dziękuję i miłej lektury (oraz dalszej współpracy).

      Usuń

Back
to top